DERATIZÁCIA

Vykonávame proces kontrolného opatrenia, ktoré je zamerané na elimináciu alebo kontrolu populácie škodcov, najmä hlodavcov ako sú potkany a myši. Cieľom deratizácie je minimalizovať ich prítomnosť v určitom prostredí, ako sú domy, obchody, sklady, verejné budovy a iné lokality, kde môžu tieto škodcovské zvieratá spôsobiť škody na majetku alebo predstavovať riziko pre ľudské zdravie.

Deratizačné práce

Potrebujete cenovú ponuku? Neváhajte nás kontaktovať!

Kontakt

Eliminácia škodcov

Potkany a myši môžu byť nositeľmi rôznych chorôb a mikroorganizmov, vrátane baktérií, vírusov a parazitov, ktoré sú nebezpečné pre ľudí. Medzi tieto choroby patrí napríklad leptospiróza, hantavírusová infekcia, salmonelóza, tularemia a ďalšie.

Deratizácia sa vykonáva pomocou rôznych metód a techník, z ktorých niektoré zahŕňajú:

Použitie chemických látok: Použitie chemických postrekov alebo návnad s jedovatými látkami, ktoré majú schopnosť zabíjať hlodavce. Tieto látky sa aplikujú vo forme návnad, granúl, aerosólov alebo gelov na miesta, kde sa hlodavci zdržiavajú.

Fyzické metódy: Použitie fyzických bariér alebo pasívnych systémov na zamedzenie prístupu hlodavcov do budov alebo oblastí, kde nie sú vítaní. To môže zahŕňať použitie oceľových mriežok, tesnenie trhlín a štrbín, inštaláciu pascí  a podobne.

Biologická kontrola: V niektorých prípadoch sa môže použiť biologická kontrola, ktorá zahŕňa uvoľnenie prirodzených nepriateľov hlodavcov, ako sú dravé vtáky alebo hady, do postihnutej oblasti na kontrolu populácie hlodavcov.

Preventívne opatrenia: Okrem priameho vykonávania deratizačných metód je tiež dôležité prijímať preventívne opatrenia, ako je udržiavanie čistoty prostredia, riadenie odpadu a potravín, uzatváranie prístupových ciest pre hlodavce a podobne.

Zbavte sa škodcov

Kontaminácia potravín: Hlodavce môžu kontaminovať potraviny svojimi exkrementmi, močom alebo slinami, čo môže viesť k šíreniu baktérií a choroboplodných zárodkov do potravinových produktov. Tento proces môže spôsobiť otravy a infekcie u ľudí, ktorí konzumujú kontaminované potraviny.

Poškodenie majetku: Potkany a myši môžu spôsobovať poškodenie budov, elektrických vedení, izolácie a iných materiálov v domácnostiach a komerčných budovách. Ich hryzanie môže viesť k poškodeniu domácich spotrebičov, káblov, nábytku a iných cenných vecí.

Alergény: Exkrementy, moč a kožné šupiny hlodavcov môžu obsahovať alergény, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie u niektorých ľudí. Tieto reakcie môžu zahŕňať svrbenie, vyrážky, dýchacie problémy a iné symptómy.

Kontakt

MOUNT BUILD, s.r.o.

Office:
Kátovská 1144/25
908 51 Holíč

office@mountbuild.sk

+421 948 590 892

MOUNT BUILD, s.r.o.

Sídlo / Fakturačné údaje:
Doležalova 15/C
821 04 Bratislava

office@mountbuild.sk

+421 948 590 892